Tehnician dentar

3 weeks ago

Dublin, Dublin City, Ireland AMTalent Solutions Full time
Tehnician Dentar cu Normă Întreagă Căutat pentru Laboratorul Nostru Dentar din Dublin, Blackrock
Căutăm un Tehnician Dentar experimentat, cu o înclinație spre arta stomatologiei, pentru a se alătura echipei noastre dedicate din laborator. Candidatul ideal trebuie să aibă experiență anterioară în lucrul cu monolitic, zirconiu, emax, emax stratificat și zirconiu. De asemenea, este necesară experiența în tehnologia CAD/CAM.
Responsabilități principale și funcții esențiale ale poziției:

Cunoștințe despre rolul digital în tehnologia dentară.
Citirea prescripțiilor și specificațiilor primite de la dentist.
Înțelegere bună a esteticii și ocluziei.
Minim 2 ani de experiență.
Menținerea curățeniei în zona de lucru și a echipamentelor.

Aptitudini și abilități necesare:

Trebuie să aibă o bună înțelegere a limbii engleze.
Excelente coordonare ochi-mână și dexteritate manuală.

Cerință suplimentară:

Candidatul trebuie să fie disponibil pentru relocare în Dublin.

Pentru a aplica, trimiteți CV-ul + portofiliul și o scurtă scrisoare de intenție la adresa noastră de email . Așteptăm cu interes să vă cunoaștem și să discutăm cum puteți contribui la succesul echipei noastre.